Injektáž domu - 1

Injektáž domu

Čo je injektáž domu?

Injektáž domu predstavuje spôsob, ako sa zbaviť vlhkých stien či vyriešiť problémy s vodou poškodenými stenami alebo základmi stavby, na ktoré už jednoducho nestačí dať nový náter farby. Je potrebná hĺbková oprava, t. j. injektáž domu, ktorá zaistí, že voda prestane (obrazne povedané) otravovať vaše múry. Injektáž totiž vyplní škáry a ostatné problémové miesta, cez ktoré prenikala vlhkosť. Múry a steny posilní a prispeje k ich stabilite a odolnosti.
Injektáž domu zbaví múry vlhkosti, avšak aby vydržala čo najdlhšie, netreba zabúdať ani na zistenie a odstránenie samotnej príčiny vlhnutia. Častá je chýbajúca hydroizolácia či dažďové zvody, príp. nedostatočné zateplenie.

Stačí aplikovať na múr domu len injektáž alebo je potrebné vykonať aj iné činnosti?

Nezabúdajte, že aj keď vhodnými opatreniami zabránite opätovnému prenikaniu vody do múrov a stien, nahromadená vlhkosť a rozpustené soli v nich ešte ostanú, a to pomerne dlho. Odporúčame teda nielen injektáž domu, ale aj sanačný omietkový systém (napomáha pri rýchlejšom odparovaní vody, pričom omietka ostane suchá) či celkové odvodnenie domu po celom obvode (tzv. odizolovanie domu).

Dodáme, že klasická injektáž je vhodná pre štandardné nadzemné stavby. Pre múry pod úrovňou terénu (napríklad pivnice, vinice a podobné objekty) odporúčame tlakovú injektáž.

Vlhká stena v dome a následná injektáž domu
Vlhká stena na dome

Máte vlhké steny na dome?

Ak máte záujem o naše služby, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.
Bezplatná obhliadka a odborné poradenstvo ZADARAMO.

Obhliadka domu a poradenstvo pri riešení vlhkých stien na dome

Ako prebieha injektáž domu?

Ak vás už nebaví zakrývanie mokrých máp na stenách častým maľovaním či nebodaj zbytočným a navyše ešte aj úmorným presúvaním nábytku, stačí nám zavolať. Čo bude nasledovať potom?

1. obhliadka domu a posúdenie stavu

Dohodneme si spoločné stretnutie, účelom ktorého bude odborné posúdenie stavu vašich múrov. Zistíme rozsah škôd, ktoré už vlhkosť stihla napáchať. Obhliadka nehnuteľností je bezplatná.

2. Určenie spôsobu injektáže domu

Zodpovedne prehliadneme každý centimeter plochy a následne určíme najvhodnejší spôsob injektáže domu. Medzi rozhodujúce faktory patrí zloženie aj hrúbka muriva a miera jeho navlhnutia. Taktiež je dôležité určiť príčinu – teda či ide o presakovanie vody alebo vzlínajúcu vlhkosť. Všetky zistené informácie zodpovedne posúdime a na ich základe rozhodneme o type injektáže domu (jedno- či dvojradová, príp. plošná alebo akrylátová, krémová či polyuretánová). Garantujeme, že injektáž domu zastaví prienik vody do priestorov. Zároveň odporúčame aj vhodné dodatočné opatrenia (odizolovanie starého domu a i.). Odborné poradenstvo je, podobne ako aj obhliadka, bezplatné.

3. vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky

4. injektáž domu

Po odsúhlasení všetkých potrebných náležitostí sa dohodneme na termíne prác. Výhodou je, že vy sa o nič nemusíte starať. Zabezpečíme všetko potrebné – materiál, technické a prístrojové vybavenie, spoľahlivých pracovníkov atď.

Injektáž domu štandardne trvá niekoľko dní (v závislosti od rozsahu poškodenia múrov vlhkosťou, ako aj veľkosťou stavby). Prvým krokom je určenie pracovnej výšky. Ide o vzdialenosť, v ktorej bude prevádzaná horizontálna zábrana, a to čo najbližšie k podlahe. Nasledujú vrty do muriva (cca 14 mm hĺbka vrtov situovaných vo vzdialenosti asi 10 cm od seba). Strach z toho, že sa prevŕtame do interiéru je neopodstatnený. Vrty ukončujeme v bezpečnej vzdialenosti od vnútornej strany steny. Nehrozí jej prerazenie. Do pripravených vrtov aplikujeme injektážnu zmes (emulziu alebo krém), ktorá dôkladne vyplní štrbiny a ostatné problémové miesta, cez ktoré steny nasávajú vlhkosť.

Pracujeme rýchlo, efektívne, spoľahlivo, v dohodnutom termíne a rozsahu – s dôrazom na prvotriednu kvalitu a dlhodobý efekt práce. Pri každej spolupráci pristupujeme s ohľadom na individuálne charakteristicky stavby a jej múrov. Vždy sa usilujeme nájsť najúčinnejšie riešenie. Postaráme sa, aby vlhkosť už viac netrápila nielen vás, ale ani vaše steny a múry.

Otázka

Otázky a odpovede

Odpoveď na to a mnohé ďalšie otázky, ktoré by vás mohli zaujímať, sa snažíme zodpovedať v tejto sekcii – Časté otázky a odpovede.

Realizácia injektáže v dome, vyvŕtané diery na stene

Aké sú výhody injektáže domu?

Injektáž domu dodá múrom izolačné vlastnosti. To znamená, že budú odolné (nenasiakavé) voči podzemnej aj tlakovej vode. Murivo sa opäť stane estetickým a funkčným. Plesne či riasy na stenách alebo pod podlahou vás prestanú ohrozovať. Bude im totiž chýbať vlhkosť potrebná pre ich život.

Späť

Kedy je injektáž domu nevyhnutnosťou?

Vlhnutie stien od podlahy nie je jediným prejavom, ktorý signalizuje problém s prenikajúcou vodou do útrob muriva. Obrovskú šarapatu vedia narobiť aj olupujúce sa vrstvy omietky a fasády, ktoré nielenže kazia celkový estetický dojem, ale zároveň môžu poškodiť ostatné zariadenie vo vnútri stavby aj v jej okolí (podlahy, chodníky, nábytok, kvetináče a pod.).

Ešte aké prejavy naznačujú, že nastal čas na injektáž domu? Rozhodne vtedy, ak mokré mapy na stenách začnú sprevádzať škodlivé plesne. Samozrejme, injektáž domu neodstráni už vzniknutú pleseň, na tú budete potrebovať vhodné prípravky. Napadnuté steny je potrebné najprv vydezinfikovať. Pri odstránení plesní nezabúdajte na dobré vetranie a používanie vhodných ochranných pomôcok (rúško/respirátor, ochranné rukavice).
Nečakajte, kým budú vaše vlhké múry v havarijnom stave.

Späť

Je injektáž domu bezpečná? Nemôže dôjsť k popraskaniu múrov?

Ani injektáž domu a ani podrezanie domu nenaruší statiku budovy. Čiže sa nemusíte obávať popraskaných múrov ani iných deformácií stien. Zdôrazňujeme, že zamedzením vlhkosti v múroch dochádza k zlepšeniu ich pevnosti a predĺženiu životnosti.

Späť

Môžem si injektáž domu urobiť sám/sama vo vlastnej réžii?

Bez potrebných znalostí, skúseností aj materiálového a technického vybavenia rozhodne neodporúčame realizáciu injektáže domu svojpomocne. Svoje opodstatnenie má spomínaná odborná obhliadka, ktorá poskytne priestor na zhodnotenie škôd v dôsledku vlhkosti a na určenie optimálneho spôsobu injektáže, ako aj jej odborného prevedenia.

Ak je niekto chorý, volá väčšinou lekára – keď sú choré vaše steny a múry, mali by sa volať experti zo SANÁCIA, s. r. o., ktorí zabezpečia kvalitnú injektáž domu za najlepšie ceny. Vyženú z nich nebezpečnú vlhkosť a vrátia plnohodnotnú funkčnosť.

Späť