Podrezanie domu - Bratislavský kraj - 1

Podrezanie domu – Bratislava, Senec a ďalšie mestá

Podrezanie domu za najlepšie ceny

Chcete definitívne odizolovať svoju nehnuteľnosť od vlhkosti? Sme experti na podrezanie domu – bez ohľadu na jeho vek či zloženie muriva. Podrezanie realizujeme elektrickou reťazovou alebo lanovou pílou. Ak sú vaše múry tvorené škvarobetónom, kvádrami, pálenou/nepálenou tehlou, blokmi či občasným kamenným murivom, odporúčame podrezanie domu elektrickou reťazovou pílou. Pri betónovom, kamennom, skalnom alebo miešanom murive zvyčajne volíme podrezanie lanovou pílou, ktorá si poradí aj s extrémne tvrdými materiálmi.

Vo všeobecnosti má podrezanie domu štyri fázy – podrezanie skrz murivo, vloženie izolačného materiálu, klinovanie muriva a zahladenie škáry (natlačenie cementového lepidla či inej zmesi na vyplnenie a zarovnanie plochy).

Štandardný postup podrezania domu je nasledovný:

  • Podrezanie cez murivo – dĺžku úseku rezu volíme podľa súdržnosti materiálu muriva nad rezaným spojivom.
  • Vkladanie izolačného materiálu do prevedeného rezu, ktorý predtým dôkladne vyčistíme od napadanej sute, prachu a iného znečistenia. Izolačný materiál je mimoriadne pevný, odolný a trváci. Znemožňuje prenikaniu vlhkosti.
  • Klinovanie muriva – predchádza sadaniu muriva
  • Natlačenie zmesi (cementové lepidlo a pod.), ktorá zacelí rez.

Podrezanie domu zvyčajne trvá jeden pracovný deň. Podrezanie domu vykonávame nielen v meste Bratislava, Senec, Pezinok, Malacky ale aj v rámci celého Slovenska. Naši zákazníci oceňujú rozumnú cenu, vysokú kvalitu práce a použitých materiálov aj záruku. Disponujeme nielen vyškolenými a skúsenými pracovníkmi, ale aj modernou technikou.

Podrezanie domu v meste Bratislava
Vlhká stena na dome

Máte vlhké steny na dome?

Ak máte záujem o naše služby, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.
Bezplatná obhliadka a odborné poradenstvo ZADARAMO.

Obhliadka domu a poradenstvo pri riešení vlhkých stien na dome

Zbohom vlhkým stenám na dome

Nech už je prejav vlhkých múrov akýkoľvek – odlupujúca omietka, zatuchnutý zápach, pleseň či mokré mapy na stenách – podrezanie domu definitívne zamedzí opakovanému vnikaniu vody do stien. Disponujeme vyškoleným pracovným tímom a moderným technologickým zariadením a mechanizmami.

Zakladáme si na efektivite, presnosti, vysokej kvalite použitých materiálov aj na dôslednej práci. Aj vďaka tomu je podrezanie domu procesom, ktorý natrvalo zbaví vaše múry nepríjemnej a škodlivej vlhkosti. Ide o dlhotrvajúce riešenie a zároveň najefektívnejší spôsob izolácie nehnuteľnosti.

Radi sa s vami stretneme a preberieme všetky potrebné náležitosti. Sme presvedčení, že sa určite dohodneme. Obzrieme si váš dom, zhodnotíme aktuálny stav múrov aj mieru ich poškodenia vlhkosťou a následne odporučíme najvhodnejšiu metódu podrezania domu. Na čom sa dohodneme, to platí – či už ide o termín prác, cenu (žiadne skryté poplatky) či iné náležitosti spolupráce.

Zabudnite na opakované nanášanie omietok či rôznych náterov. Dajte zbohom nepríjemnej  plesni, ktorá špatí steny a zároveň škodí vášmu zdraviu aj majetku. Vlhké steny je potrebné riešiť od základov, a to doslova. Za nás neexistuje nič lepšie ako podrezanie domu.

Pôsobíme nielen v Bratislavskom kraji (Bratislava, Senec, Pezinok, Malacky a okolie), ale aj v rámci celého Slovenska.

Aká je cena za podrezanie domu?

Na základe opisu domu telefonicky či e-mailom vám nevieme uviesť presnú sumu za podrezanie. Cenu vieme vyčísliť až po bezplatnej obhliadke, počas ktorej odborne posúdime a zhodnotíme momentálny stav múrov a navrhneme najvhodnejší spôsob podrezania, teda elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana. Cena zohľadňuje použitý materiál (pochádzajúci od overených výrobcov) a našu prácu. Zakladáme si na kvalite v každom ohľade, čo sa odzrkadľuje aj na finálnom výsledku práce. Samozrejme, všetky náležitosti spolupráce prekonzultujeme s klientom počas obhliadky, kde obrazne povedané – dáme hlavy dokopy a usilujeme sa nájsť najoptimálnejšie riešenie.

Podrezanie domu už desaťročia predstavuje najlepšiu techniku na úplné odizolovanie domu. Aj keď nástroje a mechanizmy sa čiastočne obmenili a modernizovali, princíp je naďalej platný. Podrezanie domu zbaví múry nežiaducej a škodlivej vlhkosti, a to bez ohľadu na to, či ide o novšiu alebo staršiu nehnuteľnosť. Vy tak môžete dať zbohom nepríjemným vlhkým mapám, potuchnutému zápachu či šíriacim sa plesniam na stenách. Nehovoriac o rozpadajúcom sa murive, ktoré začalo strácať svoj pôvodný vzhľad.

Otázka

Otázky a odpovede

Odpoveď na to a mnohé ďalšie otázky, ktoré by vás mohli zaujímať, sa snažíme zodpovedať v tejto sekcii – Časté otázky a odpovede.

Podrezávanie domu elektrickou reťazovou pílou

Je podrezanie domu bezpečné?

Áno. Podrezanie domu v žiadnom prípade nenaruší statiku stavebnej konštrukcie. Ide o jednu z najstarších metód používaných na izoláciu základov budovy. Jej pointou je prerezanie muriva po celej dĺžke špeciálnou pílou a následným vložením hydroizolácie do vzniknutej škáry.

Späť

Ako volíte technológiu podrezania domu?

Pri voľbe technológie podrezania rozhodujú tri aspekty – hrúbka, materiál a aktuálny stav muriva. Na základe toho navrhneme podrezanie domu buď elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana (a použitia LDPE fólie / nerezových plechov). Každá z týchto metód je vhodná pre konkrétny typ muriva (kameň, hlina, tehla, betón, škvárobetón, nabíjanina a i.), s ohľadom na jeho špecifická a charakteristiky. Najvhodnejší spôsob podrezania domu vám vieme odporučiť až po bezplatnej odbornej obhliadke.

Späť

Ako prebieha bezplatná obhliadka?

Po príchode na dohodnuté miesto urobíme rozbor muriva a zistíme úroveň jeho vlhkosti. Zaznamenáme všetky náležitosti múrov a ich aktuálny stav. Cieľom je preventívne sa pripraviť na rôzne potenciálne problémy, ktoré sa môžu prejaviť v dôsledku vlhkého muriva.

Následne zákazníkom odporučíme najvhodnejšiu metódu a preberieme všetky opatrenia – teda čo bude potrebné zabezpečiť, aby mali naši zamestnanci dobrý prístup k murivu pri jeho podrezávaní. Zákazníci sa zakaždým môžu spoľahnúť aj na naše odborné poradenstvo, ktoré je bezplatné. Radi im podobne vysvetlíme jednotlivé metódy podrezania domu aj spôsob ich prevedenia a ozrejmíme výhody, ktoré so sebou prináša podrezanie domu. Zakaždým zdôrazňujeme, že podrezanie domu je dlhodobým, efektívnym a overeným spôsobom, ktorý definitívne vyrieši problém s vlhkými stenami. Účinne bráni prenikaniu vody do štruktúry múru.

Späť

Zvládol by som podrezanie domu svojpomocne?

Ak nie ste skúsený stavbár, tak s najväčšou pravdepodobnou nie. Podrezanie domu totiž spadá do kategórie odborných stavebných činností, keďže počas nej dochádza k zásahom do stavebnej konštrukcie a jej statiky. Preto ju odporúčame prenechať profesionálom. V opačnom prípade riskujete vznik trhlín a prasklín na stenách, nenávratné poškodenie múrov, nesprávne / nedostatočné umiestnenie hydroizolačného materiálu (čo vedie k prenikaniu vlhkosti do múrov) a dokonca aj narušenie celkovej statiky nehnuteľnosti. Navyše, každá spoľahlivá firma dáva na svoju prácu záruku.

Späť

Ako vyzerá podrezanie elektrickou reťazovou pílou oproti podrezaniu diamantovým lanom?

Podrezanie domu elektrickou reťazovou pílou predstavuje najčastejší spôsob podrezania. Najprv určíme pracovnú výšku, teda v akej výške budeme viesť rez. Usilujeme sa, aby bol čo najbližšie k podlahe. Po určení výšky začíname rezať pílou, ktorá disponuje mimoriadne odolnou tvrdokovovou karbidovou reťazou. Poradí si s pálenou aj nepálenou tehlou, kvádrami, kamenným murivom či škvarobetónom. Po cca metrovom reze vypneme pílu, aby sme vzniknutý rez očistili od prachu a úlomkov. Následne doň vložíme izolačný materiál (fóliu), ktorý bráni prenikaniu vody do stien a múrov. Aký je ďalší kok? Stenu / múr podložíme statickými klinmi. Ich úlohou je brániť sadaniu muriva (čiže je zrejmé, že majú extrémne vysokú toleranciu na zaťaženie, poľahky unesú až 500 kg na 1 cm2). Nakoniec rez  uzatvoríme – vyplníme vhodnou stavebnou zmesou. Podrezanie reťazovou pílou je v porovnaní s podrezaním pomocou diamantového lana lacnejšie.

Podrezanie lanovou pílou je vhodné pre múry tvorené betónom, kameňom či skalou – prakticky tu nie sú žiadne materiálové obmedzenia, lanová píla je totiž mimoriadne silná a výkonná. Asi ani nevieme uviesť materiál, cez ktorý by mala problém prejsť. Je dôležité zdôrazniť, že podrezanie domu lanovou pílou potrebuje prístup z oboch strán múra. Postup prác je totožný ako pri podrezaní reťazovou pílou.

Späť

Pôsobíte len v mestách Bratislava, Senec, Malacky, Pezinok?

Okrem spomínaných miest pôsobíme v rámci celého Slovenska. Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes a rezervujte si bezplatnú obhliadku. Naše pozitívne referencie a najlepšie ceny Vás určite presvedčia.

Späť

Referencie z Bratislavského kraja