Podrezanie muriva - 1

Podrezanie muriva

─îo je podrezanie muriva?

Podrezanie muriva┬áje technikou, ktor├í sa postar├í o┬á100% san├íciu vlhk├ęho muriva.┬áPodrezanie muriva┬áje t├Żm spr├ívnym rie┼íen├şm pre vlhk├ę stavby, nako─żko sa postar├í o┬áochranu stability a┬ápevnosti muriva aj o┬ávytvorenie zdrav├ęho a┬ábezpe─Źn├ęho b├Żvania. Jednoducho, podrezanie v├ím pom├┤┼że nadobro sa zbavi┼ą vlhkosti.

Radi pr├şdeme skontrolova┼ą va┼íu stavbu a┬ástav va┼íich m├║rov. Na z├íklade zisten├Żch ├║dajov pre v├ís navrhneme najvhodnej┼íie rie┼íenie, ako zbavi┼ą va┼íe m├║ry vlhkosti.┬áPodrezanie muriva┬áje mo┼żn├ę realizova┼ą v┬ápriebehu jedn├ęho a┼ż viac dn├ş. V┼żdy z├íle┼ż├ş od ve─żkosti objektu aj od hr├║bky prerez├ívan├Żch m├║rov.┬áPodrezanie muriva┬áby ste v┼íak rozhodne nemali odklada┼ą.

Ak├Żmi met├│dami je mo┼żn├ę realizova┼ą podrezanie muriva?

Podrezanie muriva realizujeme nielen pri star┼í├şch, ale aj nov┼í├şch stavb├ích, a to dvomi sp├┤sobmi, ktor├ę okam┼żite zastavia vlhnutie stien:

  • podrezanie muriva (podpilovanie muriva) elektrickou re┼ąazovou p├şlou,
  • podrezanie muriva pomocou diamantov├ęho lana ÔÇô porad├ş si so ┼żulou, armovan├Żm bet├│nom ─Źi in├Żm mimoriadne tvrd├Żm materi├ílom a je mo┼żn├ę podrezanie muriva aj na ├║rovni podlahy. Ide o technicky n├íro─Źnej┼íie rie┼íenie.

Vykon├ívame aj hydroizol├íciu muriva pou┼żit├şm nerezov├Żch plechov.

Hydroizol├ícia a podrezanie muriva pou┼żit├şm nerezov├Żch plechov
Vlhká stena na dome

M├íte vlhk├ę steny na dome?

Ak m├íte z├íujem o na┼íe slu┼żby, nev├íhajte sa n├ím ozva┼ą. Radi v├ím s t├Żm pom├┤┼żeme.
Bezplatn├í obhliadka a odborn├ę poradenstvo ZADARAMO.

Obhliadka domu a poradenstvo pri rie┼íen├ş vlhk├Żch stien na dome

Ako prebieha podrezávanie muriva?

Podrezanie muriva mus├ş prebehn├║┼ą profesion├ílne a pod─ża predp├şsan├Żch postupov. Len tak je mo┼żn├ę zabezpe─Źi┼ą jeho po┼żadovan├Ż v├Żsledok. V prvom kroku je potrebn├ę d├┤kladn├ę o─Źistenie muriva z oboch str├ín. Pri pou┼żit├ş tehly je ─Źistenie vykonan├ę tak, aby sa odkryl prv├Ż rad teh├íl. N├ísledne je mo┼żn├ę za─Źa┼ą reza┼ą, a to tesne pod t├Żmto radom alebo nad n├şm. Po vykonan├ş prv├ęho rezu sa za─Źne so vkladan├şm izola─Źn├ęho materi├ílu, a to v pr├şpade potreby aj spolu s doplnen├şm vypl┼łovacieho materi├ílu a zacementovan├şm. Rezy sa v┼żdy realizuj├║ postupne, nikdy nie s├║visle. Postupn├ę rezy s├║ realizovan├ę pre udr┼żanie dostato─Źnej opory a statiky pre stavbu. Aj preto podrez├ívanie muriva m├┤┼żu vykon├íva┼ą len profesion├íli.

V─Ćaka n├í┼ímu profesion├ílnemu vybaveniu a t├şmu sk├║sen├Żch odborn├şkov sme schopn├ş realizova┼ą podrez├ívanie muriva pre r├┤zne ve─żk├ę stavby s r├┤zne hrub├Żmi m├║rmi.

Podrezanie muriva je t├Żm najlep┼í├şm rie┼íen├şm v boji vo─Źi vlhkosti a vlhnutiu m├║rov pre ka┼żd├║ stavbu. ─îi u┼ż s├║ va┼íe m├║ry zhotoven├ę z tehly, kvardy, tv├írnic, r├┤znych blokov alebo in├ęho materi├ílu ÔÇô m├┤┼żu by┼ą n├íchyln├ę na nas├ívanie vlhkosti zo spodn├Żch zdrojov. Po┼íkodzova┼ą ich m├┤┼że podzemn├í voda, ale aj nadmern├í voda po da┼ż─Ćoch ─Źi voda, ktor├í sa z r├┤znych d├┤vodov hromad├ş v okol├ş stavby.
Voda si ─żahko n├íjde cesti─Źku do muriva, ak jej prenikaniu nezamedzuje kvalitn├Ż izola─Źn├Ż materi├íl. Prerez├ívanie muriva je t├Żm spr├ívnym sp├┤sobom, ako vode a vlhkosti zamedzi┼ą v prenikan├ş do m├║rov a v ich po┼íkodzovan├ş. Ka┼żd├Ż predsa vie, ┼że vlhk├ę m├║ry zni┼żuj├║ kvalitu b├Żvania a nebezpe─Źn├ę s├║ z h─żadiska udr┼żania po┼żadovanej stability stavby aj zo zdravotn├Żch d├┤vodov.

Ke─Ć sa do muriva dostane voda, dost├ívaj├║ sa s ┼łou do┼łho aj soli. Pri n├íslednom odparovan├ş vody sa so─ż v┬ámurive koncentruje, ─Źo murivo v┬áprvom kroku po┼íkodzuje a┬áv┬átom druhom je vidite─żn├ę aj na povrchu. Proces nas├ívania vlhkosti a┬ájej n├ísledn├ę odparovanie spolu s┬ákoncentr├íciou sol├ş sa v┬ámurive m├┤┼żu opakova┼ą nespo─Źetne kr├ít, a┼ż k├Żm sa murivo celkom nepo┼íkod├ş. Preto je vhodn├ę vykona┼ą profesion├ílne┬ápodrezanie muriva┬áhne─Ć, ako si v┼íimnete prv├ę znaky vlhnutia m├║rov.

Podrezanie muriva na dome

Ak├ę zmeny v├ís ─Źakaj├║ po podrezan├ş muriva?

To, ┼że m├í va┼íe murivo probl├ęm si neraz v┼íimnete aj vo─żn├Żm okom. Vlhk├ę murivo neraz nepr├şjemne zap├ícha, napr├şklad ples┼łou, ─Źo sa zhor┼íuje najm├Ą po─Źas da┼żdiv├Żch dn├ş, a┬áv├Ą─Ź┼íinou je sprev├ídzan├ę aj tvorbou vlhk├Żch f─żakov alebo odpad├ívan├şm farebn├Żch n├íterov z┬ám├║rov. Po┬ápodrezan├ş muriva┬ábud├║ tieto nepr├şjemnosti len minulos┼ąou. U┼ż├şva┼ą si budete m├┤c┼ą zdrav├ę a┬ábezpe─Źn├ę b├Żvanie.

Podrezanie muriva┬ápritom odpor├║─Źame vykona┼ą ─Źo najr├Żchlej┼íie, hne─Ć ako si v┼íimnete ak├ęko─żvek pr├şznaky, aby sa zamedzilo v├Ą─Ź┼íiemu po┼íkodeniu. M├║ry v┬átak├Żchto pr├şpadoch funguj├║ tak trochu, ako ┼ípongie a┬ávodu nas├ívaj├║ cez spodn├ę materi├íly, stierky a spojiv├í a┬á┼ąahaj├║ ju smerom nahor a┼ż ku stropu. Zamedzi┼ą prenikaniu vody je preto mo┼żn├ę len vlo┼żen├şm izola─Źn├ęho materi├ílu do m├║ru v┬átom spr├ívnom mieste. Po┬áprerezan├ş muriva┬áv├ím voda viac nebude sp├┤sobova┼ą nepr├şjemnosti. Pre viac inform├íci├ş n├ís nev├íhajte kedyko─żvek┬ákontaktova┼ą. Sme tu pre v├ís v┬ár├ímci cel├ęho Slovenska.

Zv├Ż┼íte kvalitu v├í┼ího b├Żvania

Pr├íve vlhnutie m├║rov je neraz sprev├ídzan├ę mnoh├Żmi nepr├şjemnos┼ąami. Naj─Źastej┼íie ide o┬á┼í├şrenie z├ípachu, tvorbu f─żakov na sten├ích ─Źi odpad├ívanie omietky. Aj ke─Ć sa m├┤┼że zda┼ą, ┼że ide o┬ávonkaj┼í├ş alebo estetick├Ż probl├ęm, sp├┤sobi┼ą v├ím m├┤┼że nemal├ę zdravotn├ę nepr├şjemnosti.

Vlhk├ę m├║ry vytv├íraj├║ vhodn├ę podmienky na tvorbu plesn├ş, hromadenie bakt├ęri├ş a mikr├│bov, ─Źo najm├Ą z┬ádlhodob├ęho h─żadiska m├┤┼że sp├┤sobi┼ą r├┤zne zdravotn├ę probl├ęmy. Hrozbou je aj naru┼íenie stability, pevnosti a┬ácelkovej statiky stavby. Po┬ápodrezan├ş muriva┬ása v├ím preto bude b├Żva┼ą nie len pohodlnej┼íie, ale aj bezpe─Źnej┼íie. Nev├íhajte n├ís┬ákontaktova┼ą. Sme tu pre v├ís v┬ár├ímci cel├ęho Slovenska.

P├şla na podrez├ívanie
Otázka

Otázky a odpovede

Odpove─Ć na to a mnoh├ę ─Ćal┼íie ot├ízky, ktor├ę by v├ís mohli zauj├şma┼ą, sa sna┼ż├şme zodpoveda┼ą v tejto sekcii ÔÇô ─îast├ę ot├ízky a odpovede.

Profesionálne podrezávanie muriva na dome od firmy SANÁCIA s.r.o.

Ak├Ż je najvhodnej┼í├ş sp├┤sob podrezania muriva?

Najvhodnej┼í├ş sp├┤sob podrezania muriva vieme klientom odporu─Źi┼ą a┼ż po odbornej obhliadke, po─Źas ktorej sk├║mame materi├íl a kvalitu muriva (preto┼że ka┼żd├ę murivo m├í svoje ┼ípecifick├ę vlastnosti a charakteristiky). Zhodnot├şme aj jeho pr├şpadn├║ degrad├íciu a nedostatky, ktor├ę na ┼łom zanechala vlhkos┼ą a presakuj├║ca voda. Samozrejme, ┼że odborn├ę poradenstvo, ako aj obhliadka m├║rov s├║ u n├ís bezplatn├ę.

Sp├Ą┼ą

Kedy je ─Źas na podrezanie muriva?

Mokr├í omietka ─Źi odlupuj├║ca sa farba na sten├ích? Nepr├şjemn├Ż zatuchnut├Ż z├ípach v interi├ęri? Tvorba plesn├ş na m├║roch? Ak ste spozorovali hoci len jeden pr├şznak na svojich sten├ích, nastal ─Źas na podrezanie muriva. Neriskujte po┼íkodenie majetku (fas├ída, steny, podlahy, n├íbytok a ostatn├ę interi├ęrov├ę zariadenie) a taktie┼ż neriskujte svoje zdravie. Sn├í─Ć netreba dopodrobna vysvet─żova┼ą, ak├Ż negat├şvny vplyv m├í plese┼ł na ─żudsk├Ż organizmus, obzvl├í┼í┼ą d├Żchanie.

Sp├Ą┼ą

Ko─żko stoj├ş podrezanie muriva?

Zaklad├íme si na tom, aby cena za podrezanie muriva zbyto─Źne neza┼ąa┼żila v├í┼í rozpo─Źet. Mnoh├ş z├íkazn├şci sa zhoduj├║, ┼że pr├íve SAN├üCIA, s. r. o. pon├║ka najlacnej┼íie podrezanie muriva. Mimoriadne oce┼łuj├║, ┼że patr├şme medzi firmy na podrezanie muriva, ktor├ę klad├║ d├┤raz na prvotriednu kvalitu pr├íce aj pou┼żit├Żch materi├ílov.

Sp├Ą┼ą

Ako sa postupuje pri podrez├ívan├ş muriva?

┼átandardn├Ż postup je teda tak├Żto:

1. E┼íte pred za─Źat├şm pr├íc je d├┤le┼żit├ę ur─Źi┼ą v├Ż┼íku, v┬áktorej murivo podre┼żeme. Rezn├í ┼íp├íra (resp. v├Ż┼íkov├Ż rez) by nemala pre─Źnieva┼ą nad zam├Ż┼í─żanou poch├┤dznou v├Ż┼íkou interi├ęru nehnute─żnosti. Z├írove┼ł by mala vies┼ą pod poch├┤dznou v├Ż┼íkou podkladov├ęho bet├│nu.

2. Pri podrez├ívan├ş muriva vznik├í rezn├í ┼ík├íra, do ktorej vlo┼ż├şme tenk├║, av┼íak extr├ęmne odoln├║ a┬ápevn├║ hydroizola─Źn├║ f├│liu.

3. Nad f├│liu zaraz├şme nieko─żko stabiliza─Źn├Żch doskov├Żch klinov, ktor├Żch ├║lohou je zabezpe─Źi┼ą murivo vo─Źi ak├ęmuko─żvek pohybu.

4. Rezn├í ┼ík├íra sa nakoniec vypln├ş a┬ávyrovn├í ┼ípeci├ílnou maltou, ktor├í je mimoriadne trv├íca a┬áodol├í celoro─Źn├Żm v├Ż─Źinom po─Źasia po desa┼ąro─Źia.

Sp├Ą┼ą

Podrezanie muriva