Podrezanie domu - Žilinský kraj - 1

Podrezanie domu – Žilina, Martin, Ružomberok a ďalšie mestá

Podrezanie domu za férové ceny

Prečo sa rozhodnúť pre podrezanie domu? Pretože už vás viac nebudú trápiť vlhké múry, pleseň, nepríjemný zápach alebo opadané kúsky steny / fasády na podlahe či chodníku. Podrezanie domu definitívne zamedzí vnikaniu vlhkosti do múrov, čo zaiste uvítajú nielen steny, ale celá vaša domácnosť.

Podrezanie domu vykonávame použitím špeciálnych nástrojov – elektrickej reťazovej alebo lanovej píly. Dokážu prerezať tehlu (pálenú aj nepálenú), škvarobetón, bloky, kameň, skalu a dokonca aj betón. Podrezanie domu je teda možné bez ohľadu na stavebný materiál, z ktorého sú múry vyrobené.

Podrezanie domu trvá zvyčajne jeden deň a pozostáva zo štyroch základných fáz:

  • Podrezávanie skrz murivo (vyhotovenie rezu) – dĺžku úseku rezu volíme podľa súdržnosti materiálu muriva nad rezaným spojivom.
  • Vkladanie izolačného materiálu – predtým dôkladne vyčistíme od napadanej sute, prachu a iného znečistenia. Izolačný materiál je mimoriadne pevný, odolný a trváci. Znemožňuje prenikaniu vlhkosti.
  • Klinovanie muriva – aby murivo obrazne povedané nesadalo
  • Zacelenie rezu – natlačením cementového lepidla alebo podobnej stavebnej zmesi.


Podrezanie domu vykonávame nielen v meste Žilina, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Tvrdošín, Turčianske Teplice ale aj v rámci celého Slovenska. Poskytujeme bezplatnú obhliadku a vieme sa dohodnúť na férovej cene.

Podrezanie domu - Žilina
Vlhká stena na dome

Máte vlhké steny na dome?

Ak máte záujem o naše služby, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.
Bezplatná obhliadka a odborné poradenstvo ZADARAMO.

Obhliadka domu a poradenstvo pri riešení vlhkých stien na dome

Podrezanie domu zamedzí prenikaniu vlhkosti do múrov

Zakladáme si na vysokej kvalite práce – o tom, že jej dobre rozumieme, svedčia mnohí spokojní klienti, ktorí sa tešia, že voda a vlhkosť sú na ich múry jednoducho prikrátke. Pracujeme s dôrazom na maximálnu profesionalitu, odbornosť, výkonnosť a kvalitu v každom ohľade spolupráce. Zákazníci oceňujú aj rozumné ceny. Pravidelne využívajú naše odborné poradenstvo, ktoré je bezplatné a na základe ktorého presne vedia, čo ako jediné platí na definitívne zamedzenie prenikania vlhkosti do múrov – podrezanie domu. Vždy im ochotne vysvetlíme, čo vlastne podrezanie domu znamená, ako ho realizujeme a aké výhody prináša. Zakladáme si na ústretovej komunikácií. Bezplatnú cenovú ponuku vám vyhotovíme po obhliadke, ktorá je taktiež zadarmo.

Ak aj vás trápia vlhké múry (bez ohľadu na to, či máte betónovú, tehlovú, kamennú alebo inú stenu), kontaktujte nás. Sme presvedčení, že aj vašu nehnuteľnosť dokážeme oslobodiť od vody, ktorá narušuje štruktúru a stabilitu múrov – a to práve vďaka podrezaniu domu. Pôsobíme nielen v mestách: Žilina, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Tvrdošín, Turčianske Teplice ale aj v rámci celého Slovenska.

Aká je cena za podrezanie domu?

Na základe opisu domu telefonicky či e-mailom vám nevieme uviesť presnú sumu za podrezanie. Cenu vieme vyčísliť až po bezplatnej obhliadke, počas ktorej odborne posúdime a zhodnotíme momentálny stav múrov a navrhneme najvhodnejší spôsob podrezania, teda elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana. Cena zohľadňuje použitý materiál (pochádzajúci od overených výrobcov) a našu prácu. Zakladáme si na kvalite v každom ohľade, čo sa odzrkadľuje aj na finálnom výsledku práce. Samozrejme, všetky náležitosti spolupráce prekonzultujeme s klientom počas obhliadky, kde obrazne povedané – dáme hlavy dokopy a usilujeme sa nájsť najoptimálnejšie riešenie.

Podrezanie domu je možné dvomi spôsobmi – elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana (a použitia nerezových plechov alebo LDPE fólie). Že neviete, aký spôsob bude pre vašu stavbu najvhodnejší? S tým si nerobte starosti. Prídeme k vám, pozrieme si dom, zhodnotíme stav múrov a na základe toho vám odporučíme najvhodnejšiu metódu podrezania domu. Výhodou je, že vy sa nemusíte absolútne o nič starať. Podrezanie domu prebieha kompletne v našej réžii. Najprv zvolíme vhodnú pracovnú výšku a následne aj dĺžku úseku rezu. Vyčistíme ho a vložíme doň izolačný materiál, ktorý sa postará, aby do múrov už neprenikla ani kvapka vody. Predposlednou fázou je klinovanie (predchádza sadaniu muriva). Nakoniec rez zacelíme vhodnou stavebnou zmesou. Podrezanie domu zvládneme zvyčajne za jeden deň.

Otázka

Otázky a odpovede

Odpoveď na to a mnohé ďalšie otázky, ktoré by vás mohli zaujímať, sa snažíme zodpovedať v tejto sekcii – Časté otázky a odpovede.

Podrezávanie domu elektrickou reťazovou pílou

Je podrezanie domu bezpečné?

Áno. Podrezanie domu v žiadnom prípade nenaruší statiku stavebnej konštrukcie. Ide o jednu z najstarších metód používaných na izoláciu základov budovy. Jej pointou je prerezanie muriva po celej dĺžke špeciálnou pílou a následným vložením hydroizolácie do vzniknutej škáry.

Späť

Ako volíte technológiu podrezania domu?

Pri voľbe technológie podrezania rozhodujú tri aspekty – hrúbka, materiál a aktuálny stav muriva. Na základe toho navrhneme podrezanie domu buď elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana (a použitia LDPE fólie / nerezových plechov). Každá z týchto metód je vhodná pre konkrétny typ muriva (kameň, hlina, tehla, betón, škvárobetón, nabíjanina a i.), s ohľadom na jeho špecifická a charakteristiky. Najvhodnejší spôsob podrezania domu vám vieme odporučiť až po bezplatnej odbornej obhliadke.

Späť

Ako prebieha bezplatná obhliadka?

Po príchode na dohodnuté miesto urobíme rozbor muriva a zistíme úroveň jeho vlhkosti. Zaznamenáme všetky náležitosti múrov a ich aktuálny stav. Cieľom je preventívne sa pripraviť na rôzne potenciálne problémy, ktoré sa môžu prejaviť v dôsledku vlhkého muriva.

Následne zákazníkom odporučíme najvhodnejšiu metódu a preberieme všetky opatrenia – teda čo bude potrebné zabezpečiť, aby mali naši zamestnanci dobrý prístup k murivu pri jeho podrezávaní. Zákazníci sa zakaždým môžu spoľahnúť aj na naše odborné poradenstvo, ktoré je bezplatné. Radi im podobne vysvetlíme jednotlivé metódy podrezania domu aj spôsob ich prevedenia a ozrejmíme výhody, ktoré so sebou prináša podrezanie domu. Zakaždým zdôrazňujeme, že podrezanie domu je dlhodobým, efektívnym a overeným spôsobom, ktorý definitívne vyrieši problém s vlhkými stenami. Účinne bráni prenikaniu vody do štruktúry múru.

Späť

Zvládol by som podrezanie domu svojpomocne?

Ak nie ste skúsený stavbár, tak s najväčšou pravdepodobnou nie. Podrezanie domu totiž spadá do kategórie odborných stavebných činností, keďže počas nej dochádza k zásahom do stavebnej konštrukcie a jej statiky. Preto ju odporúčame prenechať profesionálom. V opačnom prípade riskujete vznik trhlín a prasklín na stenách, nenávratné poškodenie múrov, nesprávne / nedostatočné umiestnenie hydroizolačného materiálu (čo vedie k prenikaniu vlhkosti do múrov) a dokonca aj narušenie celkovej statiky nehnuteľnosti. Navyše, každá spoľahlivá firma dáva na svoju prácu záruku.

Späť

Ako vyzerá podrezanie elektrickou reťazovou pílou oproti podrezaniu diamantovým lanom?

Podrezanie domu elektrickou reťazovou pílou predstavuje najčastejší spôsob podrezania. Najprv určíme pracovnú výšku, teda v akej výške budeme viesť rez. Usilujeme sa, aby bol čo najbližšie k podlahe. Po určení výšky začíname rezať pílou, ktorá disponuje mimoriadne odolnou tvrdokovovou karbidovou reťazou. Poradí si s pálenou aj nepálenou tehlou, kvádrami, kamenným murivom či škvarobetónom. Po cca metrovom reze vypneme pílu, aby sme vzniknutý rez očistili od prachu a úlomkov. Následne doň vložíme izolačný materiál (fóliu), ktorý bráni prenikaniu vody do stien a múrov. Aký je ďalší kok? Stenu / múr podložíme statickými klinmi. Ich úlohou je brániť sadaniu muriva (čiže je zrejmé, že majú extrémne vysokú toleranciu na zaťaženie, poľahky unesú až 500 kg na 1 cm2). Nakoniec rez  uzatvoríme – vyplníme vhodnou stavebnou zmesou. Podrezanie reťazovou pílou je v porovnaní s podrezaním pomocou diamantového lana lacnejšie.

Podrezanie lanovou pílou je vhodné pre múry tvorené betónom, kameňom či skalou – prakticky tu nie sú žiadne materiálové obmedzenia, lanová píla je totiž mimoriadne silná a výkonná. Asi ani nevieme uviesť materiál, cez ktorý by mala problém prejsť. Je dôležité zdôrazniť, že podrezanie domu lanovou pílou potrebuje prístup z oboch strán múra. Postup prác je totožný ako pri podrezaní reťazovou pílou.

Späť

Pôsobíte len v mestách Žilina, Martin, Ružomberok alebo aj inde?

Okrem spomínaných miest pôsobíme v rámci celého Slovenska. Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes a rezervujte si bezplatnú obhliadku. Naše pozitívne referencie a najlepšie ceny Vás určite presvedčia.

Späť