Podrezanie domu - Banskobystrický kraj - 1

Podrezanie domu – Banská Bystrica, Zvolen, Lučenec a celé Slovensko

Podrezanie domu – Banská Bystrica, Zvolen, Lučenec a okolie

Vlhkosť je veľkým nebezpečenstvom pre steny. Podrezanie domu je riešením. Nielenže prispeje k lepšej stabilite múrov, ale zároveň prispeje aj k zdravšiemu bývaniu. Vlhké múry sú totiž ideálnym prostredím pre škodlivé plesne, ktoré môžu viesť k rôznym alergiám, ťažkostiam s dýchaním, vyrážkam či ekzémom. Nehovoriac o znehodnotení omietky či interiérového zariadenia.

Podrezanie domu zvládneme v priemere už za jeden deň:

  • Po príchode určíme, kadiaľ povedie rez: potom naštartujeme naše píly, ktoré sa doslova zahryznú do múra.
  • Do pripraveného rezu opatrne vložíme izolačný materiál
  • Aby murivo nesadalo, do rezu zatlčieme špeciálne kliny (ide o tzv. klinovanie muriva)
  • Poslednou fázou je natlačenie cementového lepidla alebo inej zmesi, ktorá rez zacelí.

Podrezanie domu je bezpečným procesom, ktorý nenaruší statiku stavby. Podrezanie domu – elektrickou  reťazovou alebo lanovou pílou – vykonávame vždy po vopred dohodnutej obhliadne nehnuteľnosti. Podrezanie domu vykonávame nielen v mestách: Zvolen, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Žarnovica, Žiar nad Hronom ale aj v rámci celého Slovenska.

Podrezanie domu Banská Bystrica
Vlhká stena na dome

Máte vlhké steny na dome?

Ak máte záujem o naše služby, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.
Bezplatná obhliadka a odborné poradenstvo ZADARAMO.

Obhliadka domu a poradenstvo pri riešení vlhkých stien na dome

Podrezanie domu ako investícia, ktorá sa vyplatí

Na podpilovanie – podrezanie domu používame profesionálnu techniku, ktorú obsluhujú naši skúsení zamestnanci. Sú garanciou prvotriednej práce, ktorá vydrží. Podrezanie domu definitívne zbaví múry vlhkosti, bez ohľadu na materiál, z ktorého sú vyrobené (tehla, kameň, škvarobetón, kváder, betón atď.). Vyrieši aj starosti s pravidelným ošetrením a natieraním stien či nanášaním nových omietok – už nebudú potrebné. Murivo sa nebude rozkladať ani nijako inak nedôjde k jeho degradácií v dôsledku vlhkosti. Tá si vďaka podrezaniu – obrazne povedané – už viac neškrtne. Je zrejmé, že podrezanie domu vám ušetrí budúce náklady na opravu múrov. Nehovoriac o časovej úspore. Zaiste uvítate aj rozumnú cenu, ktorá zbytočne nezaťaží váš rozpočet.

Pôsobíme nielen v Banskobystrickom kraji: Zvolen, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Žarnovica, Žiar nad Hronom ale aj v rámci celého Slovenska.

Ako prebieha bezplatná obhliadka a spolupráca?

Jej cieľom je zistiť aktuálny stav a kondíciu múrov, zdokumentovať možné prekážky v stenách a na základe toho určiť spôsob najvhodnejšej metódy podrezania. Následne pripravíme nezáväznú cenovú ponuku (vyhotovenie je bezplatné) a po jej odsúhlasení sa dohodneme na termíne realizácie. Po príchode na miesto určíme, kadiaľ presne povedie rez. Naštartujeme píly a pustíme sa do práce. Do hotových rezov uložíme izolačný materiál a murivo zaklinujeme. Nakoniec rez zacelíme natlačením cementového lepidla alebo podobnej stavebnej zmesi.

Dodáme, že podrezanie domu je vhodné pre staršie nehnuteľnosti, ako aj pre novšie stavby. Jednoducho pre objekty, ktorých múry trápi presakujúca vlhkosť a z toho vyplývajúce negatívne dôsledky ako mokrá omietka, tvorba plesní, zatuchnutý zápach či odlupujúca sa farba alebo fasáda.

Otázka

Otázky a odpovede

Odpoveď na to a mnohé ďalšie otázky, ktoré by vás mohli zaujímať, sa snažíme zodpovedať v tejto sekcii – Časté otázky a odpovede.

Podrezávanie domu elektrickou reťazovou pílou

Je podrezanie domu bezpečné?

Áno. Podrezanie domu v žiadnom prípade nenaruší statiku stavebnej konštrukcie. Ide o jednu z najstarších metód používaných na izoláciu základov budovy. Jej pointou je prerezanie muriva po celej dĺžke špeciálnou pílou a následným vložením hydroizolácie do vzniknutej škáry.

Späť

Ako volíte technológiu podrezania domu?

Pri voľbe technológie podrezania rozhodujú tri aspekty – hrúbka, materiál a aktuálny stav muriva. Na základe toho navrhneme podrezanie domu buď elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana (a použitia LDPE fólie / nerezových plechov). Každá z týchto metód je vhodná pre konkrétny typ muriva (kameň, hlina, tehla, betón, škvárobetón, nabíjanina a i.), s ohľadom na jeho špecifická a charakteristiky. Najvhodnejší spôsob podrezania domu vám vieme odporučiť až po bezplatnej odbornej obhliadke.

Späť

Ako prebieha bezplatná obhliadka?

Po príchode na dohodnuté miesto urobíme rozbor muriva a zistíme úroveň jeho vlhkosti. Zaznamenáme všetky náležitosti múrov a ich aktuálny stav. Cieľom je preventívne sa pripraviť na rôzne potenciálne problémy, ktoré sa môžu prejaviť v dôsledku vlhkého muriva.

Následne zákazníkom odporučíme najvhodnejšiu metódu a preberieme všetky opatrenia – teda čo bude potrebné zabezpečiť, aby mali naši zamestnanci dobrý prístup k murivu pri jeho podrezávaní. Zákazníci sa zakaždým môžu spoľahnúť aj na naše odborné poradenstvo, ktoré je bezplatné. Radi im podobne vysvetlíme jednotlivé metódy podrezania domu aj spôsob ich prevedenia a ozrejmíme výhody, ktoré so sebou prináša podrezanie domu. Zakaždým zdôrazňujeme, že podrezanie domu je dlhodobým, efektívnym a overeným spôsobom, ktorý definitívne vyrieši problém s vlhkými stenami. Účinne bráni prenikaniu vody do štruktúry múru.

Späť

Zvládol by som podrezanie domu svojpomocne?

Ak nie ste skúsený stavbár, tak s najväčšou pravdepodobnou nie. Podrezanie domu totiž spadá do kategórie odborných stavebných činností, keďže počas nej dochádza k zásahom do stavebnej konštrukcie a jej statiky. Preto ju odporúčame prenechať profesionálom. V opačnom prípade riskujete vznik trhlín a prasklín na stenách, nenávratné poškodenie múrov, nesprávne / nedostatočné umiestnenie hydroizolačného materiálu (čo vedie k prenikaniu vlhkosti do múrov) a dokonca aj narušenie celkovej statiky nehnuteľnosti. Navyše, každá spoľahlivá firma dáva na svoju prácu záruku.

Späť

Ako vyzerá podrezanie elektrickou reťazovou pílou oproti podrezaniu diamantovým lanom?

Podrezanie domu elektrickou reťazovou pílou predstavuje najčastejší spôsob podrezania. Najprv určíme pracovnú výšku, teda v akej výške budeme viesť rez. Usilujeme sa, aby bol čo najbližšie k podlahe. Po určení výšky začíname rezať pílou, ktorá disponuje mimoriadne odolnou tvrdokovovou karbidovou reťazou. Poradí si s pálenou aj nepálenou tehlou, kvádrami, kamenným murivom či škvarobetónom. Po cca metrovom reze vypneme pílu, aby sme vzniknutý rez očistili od prachu a úlomkov. Následne doň vložíme izolačný materiál (fóliu), ktorý bráni prenikaniu vody do stien a múrov. Aký je ďalší kok? Stenu / múr podložíme statickými klinmi. Ich úlohou je brániť sadaniu muriva (čiže je zrejmé, že majú extrémne vysokú toleranciu na zaťaženie, poľahky unesú až 500 kg na 1 cm2). Nakoniec rez  uzatvoríme – vyplníme vhodnou stavebnou zmesou. Podrezanie reťazovou pílou je v porovnaní s podrezaním pomocou diamantového lana lacnejšie.

Podrezanie lanovou pílou je vhodné pre múry tvorené betónom, kameňom či skalou – prakticky tu nie sú žiadne materiálové obmedzenia, lanová píla je totiž mimoriadne silná a výkonná. Asi ani nevieme uviesť materiál, cez ktorý by mala problém prejsť. Je dôležité zdôrazniť, že podrezanie domu lanovou pílou potrebuje prístup z oboch strán múra. Postup prác je totožný ako pri podrezaní reťazovou pílou.

Späť

Pôsobíte len vo Zvolene, Banskej Bystrici, Lučenci?

Okrem spomínaných miest pôsobíme v rámci celého Slovenska. Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes a rezervujte si bezplatnú obhliadku. Naše pozitívne referencie a najlepšie ceny Vás určite presvedčia.

Späť

Referencie z Banskobystrického kraja