Podrezanie domu - Nitriansky kraj - 1

Podrezanie domu – Nitra, Topoľčany ale aj celé Slovensko

Podrezanie domu – Nitra, Levice, Topoľčany a ďalšie mestá

Ako ochrániť múry pred vlhkosťou? Najefektívnejším spôsobom je podrezanie domu. Ide o osvedčenú a desaťročiami overenú metódu, ktorá definitívne zbaví múry vlhkosti. Z toho logicky vyplýva, že zbaví steny aj nepríjemného zatuchnutého zápachu aj škodlivých plesní, pre ktoré je práve vlhkosť ideálnym miestom pre život.

Podrezanie domu zvládneme v priemere už za jeden deň:

  • Po príchode určíme, kadiaľ povedie rez: potom naštartujeme naše píly, ktoré sa doslova zahryznú do múra.
  • Do pripraveného rezu opatrne vložíme izolačný materiál
  • Aby murivo nesadalo, do rezu zatlčieme špeciálne kliny (ide o tzv. klinovanie muriva)
  • Poslednou fázou je natlačenie cementového lepidla alebo inej zmesi, ktorá rez zacelí. Asi takto v stručnosti možno opísať podrezanie domu.

Nemusíte sa obávať, podrezanie domu je bezpečným procesom, ktorý nenaruší statiku stavby. Koniec-koncov, predstavuje jednu z najstarších a najúčinnejších metód izolácie základov. Vlhkosť jednoducho nemá najmenšiu šancu dostať sa do útrob vašich stien. Podrezanie domu vykonávame nielen v mestách: Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany, Zlaté Moravce ale aj v rámci celého Slovenska.

Podrezanie domu - Nitra
Vlhká stena na dome

Máte vlhké steny na dome?

Ak máte záujem o naše služby, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.
Bezplatná obhliadka a odborné poradenstvo ZADARAMO.

Obhliadka domu a poradenstvo pri riešení vlhkých stien na dome

Podrezanie domov pod dohľadom skúsených odborníkov

Podrezaniu domov, ako aj injektáži muriva sa venujeme už niekoľko rokov. Za ten čas sme získali mnohé cenné skúsenosti a odbornú prax. Pravidelne sa vzdelávame v tejto oblasti, aby sme vám – našim klientom mohli pri každej spolupráci garantovať spoľahlivý výsledok s dlhoročnou bezchybnou funkčnosťou. Teda aby vaše múry a steny už viac neatakovala nepríjemná a škodlivá vlhkosť. Pracujeme dôsledne, zodpovedne, s ohľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia aj majetku. Naše pracovné tímy pozostávajú zo zručných remeselníkov, ktorí svojej práci perfektne rozumejú. Aj vďaka tomu si podrezanie domu v réžii SANÁCIA, s. r. o. pochvaľujú mnohé slovenské domácnosti. Ak vás naša ponuka zaujala, neváhajte nás kontaktovať. Odbornú obhliadku a vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky máte od nás zadarmo.

Pôsobíme nielen v Nitrianskom kraji (Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany, Zlaté Moravce) ale aj v rámci celého Slovenska.

Ako začína spolupráca?

Samozrejme, každá naša spolupráca začína dohodnutím termínu obhliadky. Ide o mimoriadne dôležitý medzikrok. Prečo? Pretože práve počas obhliadky zistíme fyzikálne vlastnosti a materiálové zloženie muriva, ako aj rozsah škôd, ktoré vlhkosť stihla napáchať. Na základe toho vám vieme odporučiť najvhodnejšiu metódu podrezávania muriva. Ak je tvorené z betónu, kameňa či skaly, volíme podrezanie domu lanovou pílou (pomocou diamantového lana a použitím LDPE fólie alebo nerezových plechov). Na murivo pozostávajúce z pálenej alebo nepálenej tehly, kvádrov, škvarobetónu či blokov štandardne používame elektrickú reťazovú pílu, ktorá zaistí precízne podrezanie domu.

Koľko stojí podrezanie domu?

Na základe opisu domu telefonicky, či e-mailom, vám nevieme vopred uviesť presnú sumu za podrezanie. Cenu vieme vyčísliť až po bezplatnej obhliadke, počas ktorej odborne posúdime a zhodnotíme momentálny stav múrov a navrhneme najvhodnejší spôsob podrezania, Cena zohľadňuje použitý materiál (pochádzajúci od overených výrobcov) a našu prácu.

Otázka

Otázky a odpovede

Odpoveď na to a mnohé ďalšie otázky, ktoré by vás mohli zaujímať, sa snažíme zodpovedať v tejto sekcii – Časté otázky a odpovede.

Podrezávanie domu elektrickou reťazovou pílou

Je podrezanie domu bezpečné?

Áno. Podrezanie domu v žiadnom prípade nenaruší statiku stavebnej konštrukcie. Ide o jednu z najstarších metód používaných na izoláciu základov budovy. Jej pointou je prerezanie muriva po celej dĺžke špeciálnou pílou a následným vložením hydroizolácie do vzniknutej škáry.

Späť

Ako volíte technológiu podrezania domu?

Pri voľbe technológie podrezania rozhodujú tri aspekty – hrúbka, materiál a aktuálny stav muriva. Na základe toho navrhneme podrezanie domu buď elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana (a použitia LDPE fólie / nerezových plechov). Každá z týchto metód je vhodná pre konkrétny typ muriva (kameň, hlina, tehla, betón, škvárobetón, nabíjanina a i.), s ohľadom na jeho špecifická a charakteristiky. Najvhodnejší spôsob podrezania domu vám vieme odporučiť až po bezplatnej odbornej obhliadke.

Späť

Ako prebieha bezplatná obhliadka?

Po príchode na dohodnuté miesto urobíme rozbor muriva a zistíme úroveň jeho vlhkosti. Zaznamenáme všetky náležitosti múrov a ich aktuálny stav. Cieľom je preventívne sa pripraviť na rôzne potenciálne problémy, ktoré sa môžu prejaviť v dôsledku vlhkého muriva.

Následne zákazníkom odporučíme najvhodnejšiu metódu a preberieme všetky opatrenia – teda čo bude potrebné zabezpečiť, aby mali naši zamestnanci dobrý prístup k murivu pri jeho podrezávaní. Zákazníci sa zakaždým môžu spoľahnúť aj na naše odborné poradenstvo, ktoré je bezplatné. Radi im podobne vysvetlíme jednotlivé metódy podrezania domu aj spôsob ich prevedenia a ozrejmíme výhody, ktoré so sebou prináša podrezanie domu. Zakaždým zdôrazňujeme, že podrezanie domu je dlhodobým, efektívnym a overeným spôsobom, ktorý definitívne vyrieši problém s vlhkými stenami. Účinne bráni prenikaniu vody do štruktúry múru.

Späť

Zvládol by som podrezanie domu svojpomocne?

Ak nie ste skúsený stavbár, tak s najväčšou pravdepodobnou nie. Podrezanie domu totiž spadá do kategórie odborných stavebných činností, keďže počas nej dochádza k zásahom do stavebnej konštrukcie a jej statiky. Preto ju odporúčame prenechať profesionálom. V opačnom prípade riskujete vznik trhlín a prasklín na stenách, nenávratné poškodenie múrov, nesprávne / nedostatočné umiestnenie hydroizolačného materiálu (čo vedie k prenikaniu vlhkosti do múrov) a dokonca aj narušenie celkovej statiky nehnuteľnosti. Navyše, každá spoľahlivá firma dáva na svoju prácu záruku.

Späť

Ako vyzerá podrezanie elektrickou reťazovou pílou oproti podrezaniu diamantovým lanom?

Podrezanie domu elektrickou reťazovou pílou predstavuje najčastejší spôsob podrezania. Najprv určíme pracovnú výšku, teda v akej výške budeme viesť rez. Usilujeme sa, aby bol čo najbližšie k podlahe. Po určení výšky začíname rezať pílou, ktorá disponuje mimoriadne odolnou tvrdokovovou karbidovou reťazou. Poradí si s pálenou aj nepálenou tehlou, kvádrami, kamenným murivom či škvarobetónom. Po cca metrovom reze vypneme pílu, aby sme vzniknutý rez očistili od prachu a úlomkov. Následne doň vložíme izolačný materiál (fóliu), ktorý bráni prenikaniu vody do stien a múrov. Aký je ďalší kok? Stenu / múr podložíme statickými klinmi. Ich úlohou je brániť sadaniu muriva (čiže je zrejmé, že majú extrémne vysokú toleranciu na zaťaženie, poľahky unesú až 500 kg na 1 cm2). Nakoniec rez  uzatvoríme – vyplníme vhodnou stavebnou zmesou. Podrezanie reťazovou pílou je v porovnaní s podrezaním pomocou diamantového lana lacnejšie.

Podrezanie lanovou pílou je vhodné pre múry tvorené betónom, kameňom či skalou – prakticky tu nie sú žiadne materiálové obmedzenia, lanová píla je totiž mimoriadne silná a výkonná. Asi ani nevieme uviesť materiál, cez ktorý by mala problém prejsť. Je dôležité zdôrazniť, že podrezanie domu lanovou pílou potrebuje prístup z oboch strán múra. Postup prác je totožný ako pri podrezaní reťazovou pílou.

Späť

Je možné si objednať podrezanie múra len v Nitre?

Okrem spomínaných miest pôsobíme v rámci celého Slovenska. Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes a rezervujte si bezplatnú obhliadku. Naše pozitívne referencie a najlepšie ceny Vás určite presvedčia.

Späť

Referencie z Nitrianskeho kraja