Podrezanie domu - Prešovský kraj - 1

Podrezanie domu – Prešov, Poprad, Bardejov a ďalšie mestá

Podrezanie/podpílenie/podpilovanie domu za východniarske ceny

Presakuje vám vlhkosť do múrov? Nastal čas na podrezanie domu. Ide o najefektívnejšie riešenie pre vlhké stavby, ktoré prispeje k stabilite a pevnosti stien. Zamedzí prenikaniu vlhkosti, čo sa odzrkadlí na čistých a zdravých stenách. Nebudú už viac priestorom pre mokré mapy, plesne či odlupujúce sa kúsky omietky alebo fasády.

Väčšinou je postup podrezania domu nasledovný:

  • Podrezanie cez murivo – dĺžku úseku rezu volíme podľa súdržnosti materiálu muriva nad rezaným spojivom.
  • Vkladanie izolačného materiálu do prevedeného rezu, ktorý predtým dôkladne vyčistíme od napadanej sute, prachu a iného znečistenia. Izolačný materiál je mimoriadne pevný, odolný a trváci. Znemožňuje prenikaniu vlhkosti.
  • Klinovanie muriva – predchádza sadaniu muriva
  • Natlačenie zmesi (cementové lepidlo a pod.), ktorá zacelí rez.

Podrezanie/podpílenie/podpilovanie domu zvyčajne trvá jeden pracovný deň. Podrezanie domu vykonávame nielen v mestách: Poprad, Prešov, Humenné, Bardejov, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Vranov nad Topľou ale aj v rámci celého Slovenska. Zákazníci oceňujú na nás najmä férovú cenu a vysokú kvalitu práce.

Podrezanie domu v meste Prešov.
Vlhká stena na dome

Máte vlhké steny na dome?

Ak máte záujem o naše služby, neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.
Bezplatná obhliadka a odborné poradenstvo ZADARAMO.

Obhliadka domu a poradenstvo pri riešení vlhkých stien na dome

Podrezanie domu odporúčame neodkladať

Podrezanie domu určite neodkladajte o mesiac, pol roka či rok. Nezabúdajte, že vlhkosť pomere rýchlo narúša stabilitu a celistvosť stien, čo rozhodne netreba brať na ľahkú váhu. Nehovoriac o škodlivej plesni, ktorá sa usádza na múroch vo vašej spálni, obývačke, kuchyni či inej izbe. Je mimoriadne škodlivá obzvlášť pre dýchaciu sústavu a rozhodne neprospieva ani vašej pokožke. V súvislosti s vlhkosťou netreba zabúdať ani na podlahy v dome, obklady, zateplenie fasády, nové omietky na stenách či iné vylepšenia vášho domu, ktoré sú taktiež ohrozené vodou v múroch. Tu platí jediné – začať riešiť problém od základov, a to doslova. Inak riskujete znehodnotenie a poškodenie vášho majetku, čo rozhodne nepoteší nielen vaše oko, ale najmä vašu peňaženku. Riešenie je prosté – podrezanie domu ako stopercentná istota, že vlhkosť ostane za múrmi vášho domu.

Pôsobíme nielen v Prešovskom kraji (Poprad, Prešov, Humenné, Bardejov, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Vranov nad Topľou ale aj v rámci celého Slovenska

Ako sa realizuje podrezanie/podpílenie/podpilovanie múra?

Obrovskou výhodou je, že by sa nemusíte absolútne o nič starať. Jednoducho nám zavolajte.  Dohodneme si termín, kedy prídeme za vami. Ukážete nám váš dom, pozrieme si jeho múry, zhodnotíme mieru ich poškodenia v dôsledku vlhkosti a zistíme materiálové zloženie. Potom navrhneme najideálnejší spôsob podrezania, a to elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana a použitím LDPE fólie alebo nerezových plechov. Po odsúhlasení sa dohodneme na termíne práce a bodka. Všetko ostatné už prebehne v našej réžii. Naši skúsení stavbári podrežú murivo, rez vyplnia izolačným materiálom a klinovaním zaistia, že murivo sa nepohne (staticky ho zaklinujú, čiže nebude sadať). Následne upravia a vyplnia okolie rezu, aby bol esteticky nerušivý.

Koľko stojí podrezanie/podpílenie/podpilovanie domu?

Na základe opisu domu telefonicky, či e-mailom, vám nevieme vopred uviesť presnú sumu za podrezanie/podpílenie/podpilovanie. Cenu vieme vyčísliť až po bezplatnej obhliadke, počas ktorej odborne posúdime a zhodnotíme momentálny stav múrov a navrhneme najvhodnejší spôsob podrezania, Cena zohľadňuje použitý materiál (pochádzajúci od overených výrobcov) a našu prácu.

Otázka

Otázky a odpovede

Odpoveď na to a mnohé ďalšie otázky, ktoré by vás mohli zaujímať, sa snažíme zodpovedať v tejto sekcii – Časté otázky a odpovede.

Podrezávanie domu elektrickou reťazovou pílou

Je podrezanie domu bezpečné?

Áno. Podrezanie domu v žiadnom prípade nenaruší statiku stavebnej konštrukcie. Ide o jednu z najstarších metód používaných na izoláciu základov budovy. Jej pointou je prerezanie muriva po celej dĺžke špeciálnou pílou a následným vložením hydroizolácie do vzniknutej škáry.

Späť

Ako volíte technológiu podrezania domu?

Pri voľbe technológie podrezania rozhodujú tri aspekty – hrúbka, materiál a aktuálny stav muriva. Na základe toho navrhneme podrezanie domu buď elektrickou reťazovou pílou alebo pomocou diamantového lana (a použitia LDPE fólie / nerezových plechov). Každá z týchto metód je vhodná pre konkrétny typ muriva (kameň, hlina, tehla, betón, škvárobetón, nabíjanina a i.), s ohľadom na jeho špecifická a charakteristiky. Najvhodnejší spôsob podrezania domu vám vieme odporučiť až po bezplatnej odbornej obhliadke.

Späť

Ako prebieha bezplatná obhliadka?

Po príchode na dohodnuté miesto urobíme rozbor muriva a zistíme úroveň jeho vlhkosti. Zaznamenáme všetky náležitosti múrov a ich aktuálny stav. Cieľom je preventívne sa pripraviť na rôzne potenciálne problémy, ktoré sa môžu prejaviť v dôsledku vlhkého muriva.

Následne zákazníkom odporučíme najvhodnejšiu metódu a preberieme všetky opatrenia – teda čo bude potrebné zabezpečiť, aby mali naši zamestnanci dobrý prístup k murivu pri jeho podrezávaní. Zákazníci sa zakaždým môžu spoľahnúť aj na naše odborné poradenstvo, ktoré je bezplatné. Radi im podobne vysvetlíme jednotlivé metódy podrezania domu aj spôsob ich prevedenia a ozrejmíme výhody, ktoré so sebou prináša podrezanie domu. Zakaždým zdôrazňujeme, že podrezanie domu je dlhodobým, efektívnym a overeným spôsobom, ktorý definitívne vyrieši problém s vlhkými stenami. Účinne bráni prenikaniu vody do štruktúry múru.

Späť

Zvládol by som podrezanie domu svojpomocne?

Ak nie ste skúsený stavbár, tak s najväčšou pravdepodobnou nie. Podrezanie domu totiž spadá do kategórie odborných stavebných činností, keďže počas nej dochádza k zásahom do stavebnej konštrukcie a jej statiky. Preto ju odporúčame prenechať profesionálom. V opačnom prípade riskujete vznik trhlín a prasklín na stenách, nenávratné poškodenie múrov, nesprávne / nedostatočné umiestnenie hydroizolačného materiálu (čo vedie k prenikaniu vlhkosti do múrov) a dokonca aj narušenie celkovej statiky nehnuteľnosti. Navyše, každá spoľahlivá firma dáva na svoju prácu záruku.

Späť

Ako vyzerá podrezanie elektrickou reťazovou pílou oproti podrezaniu diamantovým lanom?

Podrezanie domu elektrickou reťazovou pílou predstavuje najčastejší spôsob podrezania. Najprv určíme pracovnú výšku, teda v akej výške budeme viesť rez. Usilujeme sa, aby bol čo najbližšie k podlahe. Po určení výšky začíname rezať pílou, ktorá disponuje mimoriadne odolnou tvrdokovovou karbidovou reťazou. Poradí si s pálenou aj nepálenou tehlou, kvádrami, kamenným murivom či škvarobetónom. Po cca metrovom reze vypneme pílu, aby sme vzniknutý rez očistili od prachu a úlomkov. Následne doň vložíme izolačný materiál (fóliu), ktorý bráni prenikaniu vody do stien a múrov. Aký je ďalší kok? Stenu / múr podložíme statickými klinmi. Ich úlohou je brániť sadaniu muriva (čiže je zrejmé, že majú extrémne vysokú toleranciu na zaťaženie, poľahky unesú až 500 kg na 1 cm2). Nakoniec rez  uzatvoríme – vyplníme vhodnou stavebnou zmesou. Podrezanie reťazovou pílou je v porovnaní s podrezaním pomocou diamantového lana lacnejšie.

Podrezanie lanovou pílou je vhodné pre múry tvorené betónom, kameňom či skalou – prakticky tu nie sú žiadne materiálové obmedzenia, lanová píla je totiž mimoriadne silná a výkonná. Asi ani nevieme uviesť materiál, cez ktorý by mala problém prejsť. Je dôležité zdôrazniť, že podrezanie domu lanovou pílou potrebuje prístup z oboch strán múra. Postup prác je totožný ako pri podrezaní reťazovou pílou.

Späť

Pôsobíte len v mestách Prešov, Poprad alebo aj v iných mestách?

Okrem spomínaných miest pôsobíme v rámci celého Slovenska. Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes a rezervujte si bezplatnú obhliadku. Naše pozitívne referencie a najlepšie ceny Vás určite presvedčia.

Späť