Podrezanie domu - Ko┼íick├Ż kraj - 1

Podrezanie domu ÔÇô Ko┼íice, Michalovce, ale aj ─Ćal┼íie mest├í

Podrezanie/podp├şlenie/podpilovanie domu za v├Żchodniarske ceny

Dajte stopku vlhkosti v┬ám├║roch a┬ásten├ích ÔÇô rie┼íen├şm je podrezanie domu, na ktor├ę sa s┬árados┼ąou podujmeme. M├íme v┼íetko potrebn├ę ÔÇô vy┼íkolen├Żch pracovn├şkov, modern├ę technologick├ę vybavenie a┬ámechanizmy aj bohat├ę znalosti a┬ásk├║senosti. Skoncujeme s┬ávlhk├Żmi m├║rmi raz a┬ánav┼żdy.

V├Ą─Ź┼íinou je postup podrezania domu nasledovn├Ż:

  • Najprv urob├şme rez cez murivo ÔÇô ─Źo najbli┼ż┼íie k┬áexistuj├║cej podlahe, resp. k┬ábud├║cej izol├íci├ş podl├íh
  • do ktor├ęho n├ísledne vlo┼ż├şme izola─Źn├Ż materi├íl (odoln├║ a┬ápevn├║ f├│liu)
  • N├ísledne prevedieme klinovanie muriva ÔÇô ktor├ęho cie─żom je zamedzi┼ą sadaniu muriva.
  • Nakoniec vypln├şme ÔÇô zacel├şme rez, a┬áto cementov├Żm lepidlom alebo podobn├Żm materi├ílom.

Nemus├şte sa ob├íva┼ą, podrezanie/podp├şlenie/podpilovanie domu je bezpe─Źn├Żm procesom, ktor├Ż nenaru┼í├ş statiku stavby. Koniec-koncov, predstavuje jednu z┬ánajstar┼í├şch a┬ánaj├║─Źinnej┼í├şch met├│d izol├ície z├íkladov. Vlhkos┼ą jednoducho nem├í najmen┼íiu ┼íancu dosta┼ą sa do ├║trob va┼íich stien. Podrezanie domu┬ávykon├ívame nielen v mest├ích:┬áKo┼íice, Gelnica, Michalovce, Ro┼ż┼łava, Sobrance, Spi┼ísk├í Nov├í Ves┬áale aj v r├ímci┬ácel├ęho Slovenska.

Podrezanie domu - Košice
Vlhká stena na dome

M├íte vlhk├ę steny na dome?

Ak m├íte z├íujem o na┼íe slu┼żby, nev├íhajte sa n├ím ozva┼ą. Radi v├ím s t├Żm pom├┤┼żeme.
Bezplatn├í obhliadka a odborn├ę poradenstvo ZADARAMO.

Obhliadka domu a poradenstvo pri rie┼íen├ş vlhk├Żch stien na dome

Pre─Źo realizujeme podrezanie/podp├şlenie/podpilovanie domov?

Naj├║─Źinnej┼í├ş sp├┤sob, ako zabr├íni┼ą vlhk├Żm m├║rom je podrezanie domu. Vyd├Żchnu si nielen va┼íe steny, ale aj p─ż├║ca. Pre─Źo? Vlhkos┼ą v┬ám├║re d├í sk├┤r ─Źi nesk├┤r o┬ásebe vedie┼ą mokr├Żmi f─żakmi na sten├ích, ktor├ę s├║ z├írove┼ł ┼żivnou p├┤dou pre plesne. O┬átom, ako ┼íkodia v├í┼ímu zdraviu sn├í─Ć netreba ve─ża p├şsa┼ą. A┬áani o┬átom, ako ┼íkodia a┬áznehodnocuj├║ n├íbytok, obrazy, podlahy a┬áostatn├ę zariadenie, ktor├ę m├íte v┬ámiestnosti.

Ak v├ís nebav├ş ka┼żdoro─Źn├ę ob├şjanie vlhk├Żch m├║rov a┬áich ma─żovanie ─Źi stierkovanie, stavte na definit├şvne rie┼íenie, ktor├Żm je pr├íve podrezanie domu. Eliminuje prenikanie vlhkosti dovn├║tra, ktor├í m├í za n├ísledok degrad├íciu muriva a┬ájeho postupn├ę rozpad├ívanie. M├║r teda nepln├ş svoju funkciu. Nehovoriac o┬áneestetickom vzh─żade.

P├┤sob├şme nielen v┬áKo┼íickom kraji (Ko┼íice, Gelnica, Michalovce, Ro┼ż┼łava, Sobrance, Spi┼ísk├í Nov├í Ves), ale aj v┬ár├ímci cel├ęho Slovenska.

Ako sa realizuje podrezanie/podp├şlenie/podpilovanie m├║ra?

Podrezanie m├║ra realizujeme dvomi sp├┤sobmi ÔÇô pomocou diamantov├ęho lana (lanovej p├şly) alebo elektrickou re┼ąazovou p├şlou. Postup je prakticky u┬áoboch sp├┤soboch toto┼żn├Ż, akur├ít s┬át├Żm rozdielom, ┼że lanov├í p├şla si porad├ş aj s┬ámimoriadne pevn├Żmi materi├ílmi ako skala ─Źi kame┼ł. Elektrick├í re┼ąazov├í p├şla sa osved─Źila pri tehlov├Żch, ┼íkvarobet├│nov├Żch, kv├ídrov├Żch ─Źi blokov├Żch m├║roch. Samozrejme, bez obhliadky nie je mo┼żn├ę definit├şvne ur─Źi┼ą najvhodnej┼íiu met├│du podrezania domu. Potrebujeme toti┼ż vidie┼ą murivo v┬ájeho aktu├ílnej podobe. Nemenej d├┤le┼żit├í inform├ícia je hr├║bka muriva a┬ámateri├íl, z┬áktor├ęho je vyroben├Ż.

Ko─żko stoj├ş podrezanie/podp├şlenie/podpilovanie domu?

Na z├íklade opisu domu telefonicky, ─Źi e-mailom, v├ím nevieme vopred uvies┼ą presn├║ sumu za podrezanie/podp├şlenie/podpilovanie. Cenu vieme vy─Ź├şsli┼ą a┼ż po bezplatnej obhliadke, po─Źas ktorej odborne pos├║dime a┬ázhodnot├şme moment├ílny stav m├║rov a┬ánavrhneme najvhodnej┼í├ş sp├┤sob podrezania, Cena zoh─żad┼łuje pou┼żit├Ż materi├íl (poch├ídzaj├║ci od overen├Żch v├Żrobcov) a na┼íu pr├ícu.

Otázka

Otázky a odpovede

Odpove─Ć na to a mnoh├ę ─Ćal┼íie ot├ízky, ktor├ę by v├ís mohli zauj├şma┼ą, sa sna┼ż├şme zodpoveda┼ą v tejto sekcii ÔÇô ─îast├ę ot├ízky a odpovede.

Podrez├ívanie domu elektrickou re┼ąazovou p├şlou

Je podrezanie domu bezpe─Źn├ę?

├üno. Podrezanie domu v ┼żiadnom pr├şpade nenaru┼í├ş statiku stavebnej kon┼ítrukcie. Ide o jednu z najstar┼í├şch met├│d pou┼ż├şvan├Żch na izol├íciu z├íkladov budovy. Jej pointou je prerezanie muriva po celej d─║┼żke ┼ípeci├ílnou p├şlou a n├ísledn├Żm vlo┼żen├şm hydroizol├ície do vzniknutej ┼ík├íry.

Sp├Ą┼ą

Ako vol├şte technol├│giu podrezania domu?

Pri vo─żbe technol├│gie podrezania rozhoduj├║ tri aspekty ÔÇô hr├║bka, materi├íl a aktu├ílny stav muriva. Na z├íklade toho navrhneme podrezanie domu bu─Ć elektrickou re┼ąazovou p├şlou alebo pomocou diamantov├ęho lana (a pou┼żitia LDPE f├│lie / nerezov├Żch plechov). Ka┼żd├í z t├Żchto met├│d je vhodn├í pre konkr├ętny typ muriva (kame┼ł, hlina, tehla, bet├│n, ┼íkv├írobet├│n, nab├şjanina a i.), s oh─żadom na jeho ┼ípecifick├í a charakteristiky. Najvhodnej┼í├ş sp├┤sob podrezania domu v├ím vieme odporu─Źi┼ą a┼ż po bezplatnej odbornej obhliadke.

Sp├Ą┼ą

Ako prebieha bezplatná obhliadka?

Po pr├şchode na dohodnut├ę miesto urob├şme rozbor muriva a zist├şme ├║rove┼ł jeho vlhkosti. Zaznamen├íme v┼íetky n├íle┼żitosti m├║rov a ich aktu├ílny stav. Cie─żom je prevent├şvne sa pripravi┼ą na r├┤zne potenci├ílne probl├ęmy, ktor├ę sa m├┤┼żu prejavi┼ą v d├┤sledku vlhk├ęho muriva.

N├ísledne z├íkazn├şkom odporu─Ź├şme najvhodnej┼íiu met├│du a preberieme v┼íetky opatrenia ÔÇô teda ─Źo bude potrebn├ę zabezpe─Źi┼ą, aby mali na┼íi zamestnanci dobr├Ż pr├şstup k murivu pri jeho podrez├ívan├ş. Z├íkazn├şci sa zaka┼żd├Żm m├┤┼żu spo─żahn├║┼ą aj na na┼íe odborn├ę poradenstvo, ktor├ę je bezplatn├ę. Radi im podobne vysvetl├şme jednotliv├ę met├│dy podrezania domu aj sp├┤sob ich prevedenia a ozrejm├şme v├Żhody, ktor├ę so sebou prin├í┼ía podrezanie domu. Zaka┼żd├Żm zd├┤raz┼łujeme, ┼że podrezanie domu je dlhodob├Żm, efekt├şvnym a overen├Żm sp├┤sobom, ktor├Ż definit├şvne vyrie┼íi probl├ęm s vlhk├Żmi stenami. ├Ü─Źinne br├íni prenikaniu vody do ┼ítrukt├║ry m├║ru.

Sp├Ą┼ą

Zvládol by som podrezanie domu svojpomocne?

Ak nie ste sk├║sen├Ż stavb├ír, tak s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnou nie. Podrezanie domu toti┼ż spad├í do kateg├│rie odborn├Żch stavebn├Żch ─Źinnost├ş, ke─Ć┼że po─Źas nej doch├ídza k z├ísahom do stavebnej kon┼ítrukcie a jej statiky. Preto ju odpor├║─Źame prenecha┼ą profesion├ílom. V opa─Źnom pr├şpade riskujete vznik trhl├şn a praskl├şn na sten├ích, nen├ívratn├ę po┼íkodenie m├║rov, nespr├ívne / nedostato─Źn├ę umiestnenie hydroizola─Źn├ęho materi├ílu (─Źo vedie k prenikaniu vlhkosti do m├║rov) a dokonca aj naru┼íenie celkovej statiky nehnute─żnosti. Navy┼íe, ka┼żd├í spo─żahliv├í firma d├íva na svoju pr├ícu z├íruku.

Sp├Ą┼ą

Ako vyzer├í podrezanie elektrickou re┼ąazovou p├şlou oproti podrezaniu diamantov├Żm lanom?

Podrezanie domu elektrickou re┼ąazovou p├şlou predstavuje naj─Źastej┼í├ş sp├┤sob podrezania. Najprv ur─Ź├şme pracovn├║ v├Ż┼íku, teda v┬áakej v├Ż┼íke budeme vies┼ą rez. Usilujeme sa, aby bol ─Źo najbli┼ż┼íie k┬ápodlahe. Po ur─Źen├ş v├Ż┼íky za─Ź├şname reza┼ą p├şlou, ktor├í disponuje mimoriadne odolnou tvrdokovovou karbidovou re┼ąazou. Porad├ş si s┬áp├ílenou aj nep├ílenou tehlou, kv├ídrami, kamenn├Żm murivom ─Źi ┼íkvarobet├│nom. Po cca metrovom reze vypneme p├şlu, aby sme vzniknut├Ż rez o─Źistili od prachu a┬á├║lomkov. N├ísledne do┼ł vlo┼ż├şme izola─Źn├Ż materi├íl (f├│liu), ktor├Ż br├íni prenikaniu vody do stien a┬ám├║rov. Ak├Ż je ─Ćal┼í├ş kok? Stenu / m├║r podlo┼ż├şme statick├Żmi klinmi. Ich ├║lohou je br├íni┼ą sadaniu muriva (─Źi┼że je zrejm├ę, ┼że maj├║ extr├ęmne vysok├║ toleranciu na za┼ąa┼żenie, po─żahky unes├║ a┼ż 500 kg na 1 cm2). Nakoniec rez┬á uzatvor├şme ÔÇô vypln├şme vhodnou stavebnou zmesou. Podrezanie re┼ąazovou p├şlou je v┬áporovnan├ş s┬ápodrezan├şm pomocou diamantov├ęho lana lacnej┼íie.

Podrezanie lanovou p├şlou je vhodn├ę pre m├║ry tvoren├ę bet├│nom, kame┼łom ─Źi skalou ÔÇô prakticky tu nie s├║ ┼żiadne materi├ílov├ę obmedzenia, lanov├í p├şla je toti┼ż mimoriadne siln├í a v├Żkonn├í. Asi ani nevieme uvies┼ą materi├íl, cez ktor├Ż by mala probl├ęm prejs┼ą. Je d├┤le┼żit├ę zd├┤razni┼ą, ┼że podrezanie domu lanovou p├şlou potrebuje pr├şstup z┬áoboch str├ín m├║ra. Postup pr├íc je toto┼żn├Ż ako pri podrezan├ş re┼ąazovou p├şlou.

Sp├Ą┼ą

P├┤sob├şte len v Ko┼íiciach, resp. v Ko┼íickom kraji?

Okrem spom├şnan├Żch miest p├┤sob├şme v r├ímci cel├ęho Slovenska. Nev├íhajte a kontaktujte n├ís e┼íte dnes a rezervujte si bezplatn├║ obhliadku. Na┼íe pozit├şvne referencie a najlep┼íie ceny V├ís ur─Źite presved─Źia.

Sp├Ą┼ą