Podrezanie muriva

Podrezanie muriva je tou správnou ochranou murív voči vlhkosti. Voda a s ňou spojená vlhkosť sú azda najväčším nepriateľom múrov a murív. Vlhkosť dokáže murivo výrazne poškodiť. Znižuje jeho pevnosť, odolnosť a v obytných priestoroch je nebezpečná aj po zdravotnej stránke.

Keď sa do muriva dostane voda, dostávajú sa s ňou doňho aj soli. Pri následnom odparovaní vody sa soľ v murive koncentruje, čo murivo v prvom kroku poškodzuje a v tom druhom je viditeľné aj na povrchu. Proces nasávania vlhkosti a jej následné odparovanie spolu s koncentráciou solí sa v murive môžu opakovať nespočetne krát, až kým sa murivo celkom nepoškodí. Preto je vhodné vykonať profesionálne podrezanie muriva hneď, ako si všimnete prvé znaky vlhnutia múrov.

podrezanie muriva

Čo je to podrezanie muriva?

Podrezanie muriva je technikou, ktorá sa postará o 100% sanáciu vlhkého muriva. Podrezanie muriva je tým správnym riešením pre vlhké stavby, nakoľko sa postará o ochranu stability a pevnosti muriva aj o vytvorenie zdravého a bezpečného bývania. Jednoducho, podrezanie vám pomôže nadobro sa zbaviť vlhkosti.

Radi prídeme skontrolovať vašu stavbu a stav vašich múrov. Na základe zistených údajov pre vás navrhneme najvhodnejšie riešenie, ako zbaviť vaše múry vlhkosti. Podrezanie muriva je možné realizovať v priebehu jedného až viac dní. Vždy záleží od veľkosti objektu aj od hrúbky prerezávaných múrov. Podrezanie muriva by ste však rozhodne nemali odkladať.

Aké zmeny vás čakajú po podrezaní muriva?

To, že má vaše murivo problém si neraz všimnete aj voľným okom. Vlhké murivo neraz nepríjemne zapácha, napríklad plesňou, čo sa zhoršuje najmä počas daždivých dní, a väčšinou je sprevádzané aj tvorbou vlhkých fľakov alebo odpadávaním farebných náterov z múrov. Po podrezaní muriva budú tieto nepríjemnosti len minulosťou. Užívať si budete môcť zdravé a bezpečné bývanie.

Podrezanie muriva pritom odporúčame vykonať čo najrýchlejšie, hneď ako si všimnete akékoľvek príznaky, aby sa zamedzilo väčšiemu poškodeniu. Múry v takýchto prípadoch fungujú tak trochu, ako špongie a vodu nasávajú cez spodné materiály, stierky a spojivá a ťahajú ju smerom nahor až ku stropu. Zamedziť prenikaniu vody je preto možné len vložením izolačného materiálu do múru v tom správnom mieste. Po prerezaní muriva vám voda viac nebude spôsobovať nepríjemnosti. Pre viac informácií nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať. Sme tu pre vás v rámci celého Slovenska.