Podrezávanie muriva

Podrezávanie muriva je tým najlepším riešením v boji voči vlhkosti a vlhnutiu múrov pre každú stavbu. Či už sú vaše múry zhotovené z tehly, kvardy, tvárnic, rôznych blokov alebo iného materiálu – môžu byť náchylné na nasávanie vlhkosti zo spodných zdrojov. Poškodzovať ich môže podzemná voda, ale aj nadmerná voda po dažďoch či voda, ktorá sa z rôznych dôvodov hromadí v okolí stavby.

Voda si ľahko nájde cestičku do muriva, ak jej prenikaniu nie je zamedzené kvalitným izolačným materiálom. Prerezávanie muriva je tým správnym spôsobom, ako vode a vlhkosti zamedziť v prenikaní do múrov a v ich poškodzovaní. Každý predsa vie, že vlhké múry znižujú kvalitu bývania a nebezpečné sú z hľadiska udržania požadovanej stability stavby aj zo zdravotných dôvodov.

Podrezávanie muriva – viete ako prebieha?

Podrezávanie muriva musí prebehnúť profesionálne a podľa predpísaných postupov. Len tak je možné zabezpečiť jeho požadovaný výsledok. V prvom kroku je potrebné dôkladné očistenie muriva z oboch strán. Pri použití tehly je čistenie vykonané tak, aby sa odkryl prvý rad tehál. Následne je možné začať rezať, a to tesne pod týmto radom alebo nad ním.

Po vykonaní prvého rezu sa začne so vkladaním izolačného materiálu, a to v prípade potreby aj spolu s doplnením vyplňovacieho materiálu a zacementovaním. Rezy sa vždy realizujú postupne, nikdy nie súvisle. Postupné rezy sú realizované pre udržanie dostatočnej opory a statiky pre stavbu. Aj preto podrezanie muriva môžu vykonávať len profesionáli. Vďaka nášmu profesionálnemu vybaveniu a tímu skúsených odborníkov sme schopní realizovať podrezávanie muriva pre rôzne veľké stavby s rôzne hrubými múrmi.

Zvýšte kvalitu vášho bývania s podrezávaním muriva

podrezaním muriva sa automaticky zvýši kvalita vášho bývania. Práve vlhnutie múrov je neraz sprevádzané mnohými nepríjemnosťami. Najčastejšie ide o šírenie zápachu, tvorbu fľakov na stenách či odpadávanie omietky. Aj keď sa môže zdať, že ide o vonkajší alebo estetický problém, spôsobiť vám môže nemalé zdravotné nepríjemnosti.

Vlhké múry vytvárajú vhodné podmienky na tvorbu plesní, hromadenie baktérií a mikróbov, čo najmä z dlhodobého hľadiska môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Hrozbou je aj narušenie stability, pevnosti a celkovej statiky stavby. Po podrezaní muriva sa vám preto bude bývať nie len pohodlnejšie, ale aj bezpečnejšie. Neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás v rámci celého Slovenska.